Adwokat dr Anna Rakowska-Trela prywatnie

nowy-obraz-040

Adwokat prof. nadzw. dr hab. Anna Rakowska-Trela od urodzenia mieszka w Łodzi, dobrze zna, lubi i ceni swoje Miasto. Przez 12 lat pełniła tu mandat radnej Rady Miejskiej, niestety, obowiązki naukowe i zawodowe nie pozwoliły jej kontynuować pracy społecznej.

Ponieważ jej zainteresowania zawsze koncentowały się wokół prawa, w okresie sprawowania mandatu radnej zajmowała się przede wszystkim zagadnieniami prawnymi, związanymi z funckjonowaniem Miasta. Przez cały okres 12-tu lat zasiadała w Komisji Statutowej Rady Miejskiej, była także jej wiceprzewodniczącą, a później przewodniczącą. Współtworzyła nowelizacje Statutu Miasta.

Z tego okresu zachowała zainteresowanie dla prawa samorządu terytorialnego oraz - przede wszystkim - prawa wyborczego.

madryd-036-prim

Zna język hiszpański, pasjonuje się historią, społeczeństwem i kulturą tego państwa. Lubi podróżować - najchętniej oczywiście odwiedza Hiszpanię, a przede wszystkim te jej obszary, które są wolne od tłumu turystów. Uwielbia także podróże po Polsce.

 

Ponieważ wciąga ją nauka języków, ostatnio próbuje swoich sił we francuskim. Lubi też czytać i gotować, często wymyślone przez siebie potrawy.

 


 

nk

Najbardziej jednak inspirują ją nowe wyzwania, dlatego tak bardzo pochłania ją praca w Kancelarii. Tu każdy problem wymaga indywidualnego i odmiennego podejścia.

 

Połączenie zaś od samego początku praktyki z pracą naukową nie pozwala popaść w rutynę.

 

 

 

W związku z tym, że 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"), informujemy, że klauzula informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych dostępna jest w zakładce RODO.